Quinta da Pacheca

Quinta da Pacheca

Vinařství a hotel Quinta da Pacheca

Unikátní luxusní hotel Quinta da Pacheca

Quinta da Pacheca je jedním z nejlepších vinařství v regionu Porto a Douro a jedním z nejznámějších hotelů ve stylu „turismo de charme do Douro”. Vítěz mnoha mezinárodních ocenění – kombinuje moderní a avantgardní styl s jednoduchostí a elegancí. V roce 2015 Quinta da Pacheca spolu s hotelem, získala titul nejlepší ve vinařské turistiky Portugalska.

Portské víno
Portské víno

Unikátní luxusní hotel Quinta da Pacheca se nachází naproti městu Régua, na jižním břehu řeky Douro, vedle dalšího starobylého města Lamego, v srdci regionu Douro, obklopený rozsáhlými soukromými vinicemi. Podle majitelů quinty byli téměř první, kdo lahvoval víno pod vlastní značkou, což je uvedeno v dokumentu z dubna 1738: víno je označováno jako „Pacheca’s“, protože v tu dobu vinařství patřilo D. Mariana Pacheco Pereira. V roce 1903 se José Freire de Serpa Pimentel rozhodl vyrábět víno a koupil quintu. V roce 1916 byly postaveny kamenné lagary, které se
používají dodnes.

Portské víno
Portské víno
Portské víno

Doposud quintu vlastni rodina Pimintel a majitelům se říká Maria (sklepmistr), Catarina (vedoucí hotelové části) a Jose. Majitelé se rozhodli zaměřit na vinařskou turistiku – vybavili komfortní hotel s 15 pokoji a restaurací – s výhledem na vinice. To se podařilo! Teresa Pimentel (matka majitelů) je považována za jednu z nejlepších kuchařek v údolí Douro. V restaurace s panoramatickým výhledem na okolní krajinu podává gurmánskou kuchyni připravovanou z místních produktů. Samozřejmě můžete ochutnat vína vyrobená ve vinařství.

Portské víno
Portské víno

Hotel se skládá ze dvou částí – historické hospodářské budovy a 10 obrovských dřevěných sudů. Historická tradiční budova z 18. století byla zrekonstruována s důrazem na její architekturu a původní prvky. Moderní interiéry budovy harmonicky ladí s historickým prostředím. V každém pokoje k dispozici je vlastní koupelna a některé pokoje mají také vlastní balkon.

Portské víno
Portské víno

Ve quinte se nachází deset obřích sudů ze dřeva s veškerým komfortem nejmodernějších hotelových pokojů s krásným výhledem na vinice. Každý sud je vyroben z borovice a obsahuje veškeré potřebné vybavení pro bydlení – koupelnu se sprchou, šatní skříň a velkou kulatou postel s malým světlíkem. Samozřejmostí je klimatizace a Wi-Fi, které nemohly být ani zmíněny, stejně jako soukromá terasa, kde můžete pohodlně sedět za teplého dne. Dokážete si představit, že se probudíte uprostřed vinice a zažijete krajinu jedné z nejznámějších vinařských oblastí na světě? V idylickém a romantickém prostředí vám obří sudy poskytnou jedinečný zážitek z interakce s přírodou a monumentální realitou vinařské oblasti Douro v Portugalsku. Čeká na vás jedinečná dovolená v této krajině.

Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno

V kvintě se kromě hotelu a vinných sklepů nachází obchod s degustační místností, obrovský sál pro oslavy s velkými okny. Lze zde uspořádat ochutnávky vín, vinařské kurzy, semináře, obědy, večeře. Můžete si rezervovat pikniky, výlety na kole a účastnit se sklizně. Pokud sem přijedete v září, můžete se zúčastnit sklizně hroznů a naučit se šlapat vinohrad v obrovské nádobě – „lagare“. Quinta da Pacheca lze navštívit kdykoli během roku.

Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portské víno
Portskevino Sledujte nás na Instagram