Quinta da Pacheca

Quinta da Pacheca

Vinařství a hotel Quinta da Pacheca

Unikátní luxusní hotel Quinta da Pacheca

Quinta da Pacheca je jedním z nejlepších vinařství v regionu Porto a Douro a jedním z nejznámějších hotelů ve stylu „turismo de charme do Douro”. Vítěz mnoha mezinárodních ocenění – kombinuje moderní a avantgardní styl s jednoduchostí a elegancí. V roce 2015 Quinta da Pacheca spolu s hotelem, získala titul nejlepší ve vinařské turistiky Portugalska.

Unikátní luxusní hotel Quinta da Pacheca se nachází naproti městu Régua, na jižním břehu řeky Douro, vedle dalšího starobylého města Lamego, v srdci regionu Douro, obklopený rozsáhlými soukromými vinicemi. Podle majitelů quinty byli téměř první, kdo lahvoval víno pod vlastní značkou, což je uvedeno v dokumentu z dubna 1738: víno je označováno jako „Pacheca’s“, protože v tu dobu vinařství patřilo D. Mariana Pacheco Pereira. V roce 1903 se José Freire de Serpa Pimentel rozhodl vyrábět víno a koupil quintu. V roce 1916 byly postaveny kamenné lagary, které se
používají dodnes.

Doposud quintu vlastni rodina Pimintel a majitelům se říká Maria (sklepmistr), Catarina (vedoucí hotelové části) a Jose. Majitelé se rozhodli zaměřit na vinařskou turistiku – vybavili komfortní hotel s 15 pokoji a restaurací – s výhledem na vinice. To se podařilo! Teresa Pimentel (matka majitelů) je považována za jednu z nejlepších kuchařek v údolí Douro. V restaurace s panoramatickým výhledem na okolní krajinu podává gurmánskou kuchyni připravovanou z místních produktů. Samozřejmě můžete ochutnat vína vyrobená ve vinařství.

Hotel se skládá ze dvou částí – historické hospodářské budovy a 10 obrovských dřevěných sudů. Historická tradiční budova z 18. století byla zrekonstruována s důrazem na její architekturu a původní prvky. Moderní interiéry budovy harmonicky ladí s historickým prostředím. V každém pokoje k dispozici je vlastní koupelna a některé pokoje mají také vlastní balkon.

Ve quinte se nachází deset obřích sudů ze dřeva s veškerým komfortem nejmodernějších hotelových pokojů s krásným výhledem na vinice. Každý sud je vyroben z borovice a obsahuje veškeré potřebné vybavení pro bydlení – koupelnu se sprchou, šatní skříň a velkou kulatou postel s malým světlíkem. Samozřejmostí je klimatizace a Wi-Fi, které nemohly být ani zmíněny, stejně jako soukromá terasa, kde můžete pohodlně sedět za teplého dne. Dokážete si představit, že se probudíte uprostřed vinice a zažijete krajinu jedné z nejznámějších vinařských oblastí na světě? V idylickém a romantickém prostředí vám obří sudy poskytnou jedinečný zážitek z interakce s přírodou a monumentální realitou vinařské oblasti Douro v Portugalsku. Čeká na vás jedinečná dovolená v této krajině.

V kvintě se kromě hotelu a vinných sklepů nachází obchod s degustační místností, obrovský sál pro oslavy s velkými okny. Lze zde uspořádat ochutnávky vín, vinařské kurzy, semináře, obědy, večeře. Můžete si rezervovat pikniky, výlety na kole a účastnit se sklizně. Pokud sem přijedete v září, můžete se zúčastnit sklizně hroznů a naučit se šlapat vinohrad v obrovské nádobě – „lagare“. Quinta da Pacheca lze navštívit kdykoli během roku.

Portskevino Sledujte nás na Instagram