Cesty za portským

Cesty za portským

Cesty za portským

Doporučil bych zahájit cestu z vinných sklepů ve Vila Nova de Gaia, kde portské víno zraje. Zde můžete toto víno trochu lépe poznat a jak by mělo být, využit příležitost ochutnat tento nejcennější nektar.

Pak pokračujeme do města Porto. Mnoho lidí stále věří, že Porto je známé pouze díky portským vínům. Ve skutečnosti je Porto velmi zajímavé město: jeho centrum je zapsáno na seznam UNESCO a v roce 2001 bylo uznáno jako hlavní město kultury v Evropě.

Portské víno
Portské víno
Portské víno

Cesty za portským vínem

Podrobnosti, doporučení a nápady

Vila Nova de Gaia

Říkáme Vila Nova de Gaia, ale máme na mysli portské víno. Říkáme portské víno, ale máme na mysli Vila Nova de Gaia. Ano, navzdory běžné mylné představě se tento světové známý alkoholický nápoj ve městě Porto nevyrábí. I když mezi městem Porto a Vila Nova de Gaia existuje rozdělení, jedná se s největší pravděpodobností o obyčejnou administrativní formalitu – pro obyvatele města i pro turisty jsou tyto dva města jediným celkem.

Porto

Mnoho lidí si stále myslí, že Porto je známé pouze díky portskému vínu. Ve skutečnosti Porto je velmi zajímavé město: jeho centrum je zapsán na seznam UNESCO a v roce 2001 bylo uznáno jako hlavní město kultury v Evropě. Tisíce Evropanů létají do Porta, aby navštívili knihovnu Harryho Pottera. To, co mě na Portu nejvíce lákalo, byla architektura, zajímavé uličky a blízkost oceánu.

Quinta da Pacheca

Quinta da Pacheca je jedním z nejlepších vinařství v regionu Porto a Douro a jedním z nejznámějších hotelů ve stylu „turismo de charme do Douro”. Vítěz mnoha mezinárodních ocenění – kombinuje moderní a avantgardní styl s jednoduchostí a elegancí. V roce 2015 Quinta da Pacheca spolu s hotelem, získala titul nejlepší ve vinařské turistiky Portugalska.

Luxusní hotel „The Yetman“.

Existuje jeden hotel v Portugalsku, který je spojen s portským vínem doslova ve všem. Hotel se nachází v samém centru Porta, přesněji ve městě táhnoucím se na protějším břehu řeky Douro – Vila Nova de Gaia. Chci vás hned varovat, že tento hotel je určen pro bohaté klienty.

Portskevino Sledujte nás na Instagram